بایدها و نبایدها در طراحی آشپزخانه

توسط
در دسته‌بندی نشده

الف) بایدها: از یک عنصر که خلاقانه طراحی شده برای دلخوشی استفاده نمایید.

نباید ها: کسل کننده نباشید.

بهترین آشپزخانه ها آنهایی هستند که دارای روحی میباشند که فضا را به محیطی گرم ، شخصی و دعوت کننده تبدیل میکند. آشپزخانه تنها از کابینت و رویه کابینت تشکیل نشده بلکه کل فضا میبایست همنوا باشد. مثلا در طراحی مایک د گیولیو که آشپزخانه ای را در محل یک اصطبل بدون ایجاد تغییر زیادی طراحی نموده بالای هود از یک دودکش استفاده کرده تا نمادی از دودکش قطار باشد.

جهت رویه کابینت و روی دیواری که سینک قرار دارد از سنگ استفاده نموده.سینک ظرفشویی یکپارچه نبوده و از ذیل رویه به آن متصل میگردد.

ب) بایدها: بابت خرید کابینتهای با کیفیت، زیبا و مقاوم هزینه کنید.

نبایدها: کیفیت پایین را ترجیح ندهید.

در مورد این موضوع فکر کنید که شما در و کشو کابینت را مداوم باز و بسته میکنید و رویه کابینت را مداوم مورد استفاده قرار میدهید پس کابینت، رویه کابینت و یراق آلاتی با جنس مقاوم و زیبا را خریداری نمایید.

ج) بایدها: کابینت ها را تا سقف ادامه دهید.

نبایدها: کابینت ها را طوری طراحی ننمایید که کوتاهتر از سقف باشند.

زیرا در آن مکان گد و غبار و یا اشیاء غیر ضروری جمع میشوند. طراح، جان شیندلر در زمینه آشپزخانه ای که در کانکتیکات طراحی نموده میگوید: کابینت هایی که تا سقف ادامه دارند بیشترین فضا را جهت جمع آوری ایجاد مینمایند در حالیکه در های شیشه ای آن فضا را باز جلوه میدهند.

د) بایدها: در کنار فر دیواری رویه کابینت داشته باشید.

نبایدها: فر دیواری را به تنهایی مستقر نکنید.

پس از خارج کردن کیک از فر آن را کجا خواهید گذاشت؟ پس به داشتن رویه کابینت در کنار و یا مقابل فر دیواری دقت کنید.

ه) بایدها: بدانید که چه زمانی باید متوقف شوید.

نبایدها: زیاده روی نکنید.

به نظر طراح، کریستفر پیکوک دانستن اینکه چه زمانی باید طراحی را متوقف کرد یک چالش واقعی است. او در طراحی آشپزخانه ای در نیویورک این محدودیت را رعایت نموده و با استفاده از زمین چوبی و رنگی ملایم فضای آرام و نوازش کننده ای ایجاد نموده. تبدیل کردن در 2 تا از کابینتها به تخته سیاه نیز یکی دیگر از ایده های خلاقانه این آشپزخانه است.

و) بایدها: آشپزخانه کوچک را به محیطی قابل استفاده تبدیل نمایید.

نبایدها: فکر نکنید که بزرگ بودن همیشه خوب است.

به نظر طراح، تیش کی آشپزخانه ای با جزئیات مناسب خوب طراحی شده میتواند حتی فضاهای کوچک را به آشپزخانه ای مناسب برای شما تبدیل نماید. او در آشپزخانه ای که در کالیفرنیا طراحی نموده از جزیره ای چرخ دار استفاده نموده که به راحتی قابل جابجایی به قسمت مورد نیاز در آشپزخانه است.

ز) بایدها: از کابینت برای مخفی کردن بعضی از لوازم آشپزخانه استفاده نمایید.

نبایدها: در استفاده از لوازم استیل زیاده روی نکنید.

لوازم استیل در همه جا موجب میشود که آشپزخانه کوچک و به هم ریخته به نظر بیاید.در طراحی این آشپزخانه در آتلانتا طراح از درهای کابینت سفید برای پوشاندن سطوح استیل استفاده نموده تا آشپزخانه را (به عنوان یک محل زندگی) به اتاق شباهت دهد. او در زمینه یخچال های بزرگ استیل که به تابوت شباهت دارند هشدار میدهد و میگوید درصورتیکه بدرستیجانمایی نشوند میتوانند به راحتی فضا را تحت تاثیر قرار دهند.

ح) بایدها: بعضی از قسمتها را برای نفس کشیدن محیط رها کنید.

نبایدها: همه دیوارها را با کابینت پر نکنید.

به گفته رابرت بیک به ندرت اتفاق می افتد که نیاز باشد که همه فضا را با کابینت پر کنید. یک چیدمان خوب توازن مناسبی بین مکان های ذخیره سازی، عملکرد و زیبایی دارد. او در

طراحی خود در آشپزخانه ای در نیویورک فضای بالای سینک را خالی گذاشته تا فضایی برای نفس کشیدن وجود داشته باشد.

منبع: ترجمه شده از سایت

www.housebeautiful.com

مطالب مشابه

نظرات